magiaksiazki.com.pl

Blog o ogrodzie, domie i rozwoju osobistym.

Lifestyle

Jarmarki świąteczne w Polsce. Które warto odwiedzić?

Jarmarki świąteczne w Polsce. Które warto odwiedzić?

Jarmarki świąteczne bez wątpienia mają magię. Widzą to nawet osoby niewierzące. Panuje tam specyficzna, ciepła (mimo często zimnej pogody) atmosfera. W poniższym artykule przedstawiamy zestawienie najciekawszych jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce.

Jarmark bożonarodzeniowy w Katowicach

Ta lokalizacja jest zdecydowanie czarnym koniem całego zestawienia. Choć do niedawna katowicki rynek kojarzył się z nieładem i bylejakością, to obecnie stał się osobliwym, acz przyciągającym uwagę, punktem na mapie miasta. 

Mieszkańcy Śląska byli spragnieni świątecznego miejsca, w którym można kupić pamiątki związane z Bożym Narodzeniem i wiele rzemieślniczych specjałów. W Katowicach od niedawna stoi potężny diabelski młyn, którego płynny ruch także dodaje uroku tej przestrzeni.  

Wiele osób może sobie zadać pytanie — jak dojechać do stolicy Górnego Śląska. Odpowiedź jest tu prosta i brzmi: wynajem busa Katowice. Jeśli zamierzamy podróżować większą grupą — biorąc pod uwagę świetne skomunikowanie dróg na Śląsku — powinniśmy sięgnąć po firmę, która świadczy usługi przewozu pasażerów. 

Jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku

Stare miasto w Gdańsku ma urok przez całe 12 miesięcy. Urok ten staje się jeszcze bardziej wyeksponowany w okresie okołoświątecznym. To za sprawą — o wiele większego niż w Katowicach — jarmarku bożonarodzeniowego. Jest on prawdziwą rozświetloną atrakcyjną przyciągają turystów zarówno z kraju, jak i z zagranicy. 

Tutaj znajdują się Fabryka Prezentów zlokalizowana w domu Świętego Mikołaja, okazała Brama Adwentowa, czy Choinka Młodych Gdańszczan i wiele innych wartych zobaczenia miejsc. Koniecznie trzeba się tu wybrać, odwiedzając Trójmiasto. 

Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Jarmark wrocławski to prawdziwe morze straganów z ciekawymi produktami — regionalnymi, rzemieślniczymi i poświęconymi tematyce bożonarodzeniowej. Wydarzenie to we Wrocławiu ma szczególnie komercyjny charakter, dominują tu punkty handlowe. Jest ich w 2022 roku ponad dwieście. To zdecydowanie większa liczba niż w innych miastach. 

Cechą, która odróżnia jarmark we Wrocławiu od tych w innych miastach, jest brak różnego rodzaju wydarzeń artystycznych. Mimo wszystko — z uwagi na okazałość tego wydarzenia — warto przybyć na bożonarodzeniowy jarmark do Wrocławia.

Jarmark bożonarodzeniowy w Poznaniu

Poznański jarmark jest kompletnym przeciwieństwem tego we Wrocławiu. Ma on charakter wielorodny — odbywają się tu różnego rodzaju wydarzenia. Osoby z każdego przedziału wiekowego znajdą rozrywki dla siebie. W 2022 roku organizatorzy przewidzieli, że może zabraknąć śniegu, dlatego specjalnie dla gości przygotowali zjeżdżalnie, z której można zjeżdżać na pontonach.

Będąc na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Poznaniu, koniecznie trzeba skosztować regionalnych produktów rzemieślniczych. Stanowią one wręcz wizytówkę tego wydarzenia. Podobnie jak w wielu miastach, tak i tu w 2022 roku pojawiło się młyńskie koło. Ten symbol karuzeli stał się stałym elementem jarmarcznego krajobrazu w niemal każdym mieście. 

Jarmarki w innych miastach

Nie jesteśmy w stanie opisać tutaj wszystkich wartych odwiedzin jarmarków, jednak w każdym większym mieście przykuwają one uwagę spacerowiczów. Zawsze towarzyszy im szczególny rodzaj magii. 

Warto odwiedzić takie miasta jak Warszawa, Rzeszów, Szczecin czy Kraków. Nie zabraknie tam atrakcji na starówkach tych miast w okresie okołoświątecznym.

Udostępnij